Koncepcja pracy

Fizjomedicus to zespół ludzi, terapeutów i nie tylko, bo do rozwiązania często trudnych i skomplikowanych problemów zdrowotnych potrzebna jest rzetelna praca i współpraca wielu specjalistów.

1.

Wszystko zaczyna się od pierwszej wizyty. Dokładny wywiad, badanie kliniczne i wstępna hipoteza przyczyny dolegliwości, i tutaj trzeba zaznaczyć – rozwiązanie możliwie pierwotnej przyczyny dysfunkcji i zrozumienie mechanizmu, który do niej doprowadził jest najskuteczniejszym leczeniem.

2.

Dalszy etap to plan działania – określenie konkretnych czynności – konsultacja z lekarzem, Ukierunkowane badanie obrazowe, laboratoryjne, sprecyzowana terapia. Naszym głównym narzędziem jest terapia manualna, której celem jest leczenie dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego,  oparte na gruntownej wiedzy anatomicznej oraz neurofizjologicznej.

3.

Właściwa terapia to nie tylko dążenie do pozbycia się bólu ale przede wszystkim uświadomienie jak do niego nie dopuścić. Stąd propozycja ruchu- treningu funkcjonalnego, pod ścisłą kontrolą i zgodnego z fizjologią człowieka.

4.

Nie możemy zapomnieć o bardzo ważnej części zespołu-recepcji. Z tego miejsca zaczyna się wizyta , tutaj odbywa się cała logistyka pacjenta i tylko dzięki tym Paniom pacjenci nie zostaja sami z trudnościami umówienia wizyt do specjalistów, dbając o komfort pracy terapeutów wykonują niezbędne formalności.