Rehabilitacja dzieci i niemowląt

Najlepiej wykryć dysfunkcje najwcześniej. Stąd bardzo duży nacisk na badanie i terapię niemowlaków i dzieci. Badanie musi być dokładne, z pełną analizą , ustaleniem przyczyny dysfunkcji i zaplanowaniem skutecznej terapii oraz zadań domowych.

Fizjoterapia dzieci to nie tylko korekcja postawy ciała i powtarzanie często schematycznych, nudnych ćwiczeń ale przede wszystkim uświadomienie błędnych schematów ruchowych, nauka prawidłowej postawy ciała i prawidłowo wykonywanych funkcji oraz zmotywowanie do aktywności fizycznej, w której dziecko się odnajdzie i polubi.

Rehabilitacja dzieci

Terapia Metodą NDT Bobath

Jest to metoda stosowana w rehabilitacji wcześniaków, niemowląt i dzieci z problemami neurologicznymi, genetycznymi i ortopedycznymi, asymetrią oraz dziećmi z opóźnionym rozwojem ruchowym. Metoda NTD Bobath dzięki stosowaniu odpowiednich technik wpływa na napięcie mięśniowe – obniża napięcie wzmożone i podwyższa obniżone. Umożliwia wykonywanie ruchów we wzorcach jak najbardziej podobnych do prawidłowych. Podczas terapii ruchy wykonywane są z odpowiednich punktów na ciele dziecka, zwanych punktami kluczowymi ( głowa, barki, obręcz miednicza). Wszystkie zdobyte umiejętności są utrwalane w codziennych czynnościach wykonywanych przez dziecko. Terapeuta nie skupia się na wybranych częściach ciała lecz ćwiczy całe ciało dziecka, tak aby dostarczyć prawidłowych doznań czuciowych. Dzięki temu dziecko bierze aktywny udział w terapii. Terapia jest prowadzona w komforcie i bez stresu pacjenta.

Terapeuta Metody NDT Bobath doradzi państwu również we wszelkich problemach związanych z pielęgnacją, zabawą oraz dostosowaniem otoczenia dziecka tak, by wszystkie te czynniki, wspierały jego rozwój psychoruchowy.

Galeria zdjęć